Modriny a hematómy: Rýchla úľava a podpora hojenia

S krvným obehom súvisí aj výskyt modrín a hematómov (krvných podliatín). Oslabenie krvných ciev môže spôsobiť predčasný a ľahný vznik modrín. V prípade zranenia je pravdepodobné, že kŕčové žily spôsobia vznik podliatiny alebo dokonca krvácanie. Ale modriny a hematómy sa nevyskytujú iba u ľudí s oslabenými žilami. Tupé poranenia a pomliaždeniny majú aj iné časté príčiny: nehoda v domácnosti, pád, alebo zranenie pri športe. 

 

 

Štvrtinu všetkých nehôd na celom svete tvoria nehody pri športe

Najčastejšie príčiny podliatín a tupých poranení sú nehody v domácnosti a športové nehody. Podliatiny spôsobujú sfarbenie kože, postihnuté miesto je často bolestivé a opuchnuté. A hoci sa náš organizmus dokáže veľmi dobre zahojiť vlastnými silami, externá medicínska liečba môže túto schopnosť podporiť.  

Najdôležitejší mechanizmus účinku lieku Hirudoid Forte

Medzi najdôležitejší mechanizmus účinku lieku Hirudoid Forte vďaka obsahu účinnej látky glykozamínoglykán-polysulfát patrí:

  • Pôsobí protizápalovo.
  • Podporuje hojenie zranení s alebo bez krvného výronu.
  • Urýchľuje vstrebávanie modrín

Všetko súvisí so stavom vašich žíl

Žily sú krvné cievy, ktoré privádzajú krv do srdca. V žilách sa nachádza viac ako  60 % celkového objemu krvi. Žily sú krvné cievy, ktoré privádzaj krv do svalových tkanív a následne späť do srdca.  Povrchový zápal žíl môže zapríčiniť krvnú zrazeninu čím sa obmedzí priechodnosť žily. Nasledujúce video znázorňuje, čo sa presne pri povrchovom zápale žíl v našich žilách deje.