Venoruton Forte tablety 500 mg

Venoruton Forte 500 mg  je registrovaný liek na účinnú úľavu od opuchov a súvisiacich príznakov chronickej  žilovej insuficiencie ako sú unavené, ťažké, opuchnuté a bolestivé nohy, kŕče, parestézie a nepokojné nohy.

Pri hemoroidoch Venoruton Forte zmierňuje opuch na sliznici konečníka a uľavuje tak od svrbenia , krvácaniaa mokvania. Na odporúčanie lekára sa Venoruton Forte  používa aj na zníženie lymfedému.

Venoruton Forte je určený pre dospelých. Je to voľnopredajný liek na perorálne užívanie.  Obsahuje oxerutín.  Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre užívateľa, alebo sa poraďte s vašim lekárom / lekárnikom.
  • Venoruton Forte vďaka obsahu oxerutínov, látok rastlinného pôvodu, poskytuje úľavu od príznakov unavených nôh. 

  • Zmierňuje príznaky chronickej žilovej nedostatočnosti, a to už v priebehu 2 týždňov.

  • Účinnosť Venoruton Forte je klinicky preukázaná. 

  • Venoruton Forte tiež prináša úľavu od príznakov hemoroidov ako sú napríklad svrbenie, podráždenie či opuch v oblasti  konečníka.

Už nemusíte hľadať...

Chronická žilová nedostatočnosť a hemoroidy sú progresívny stavy, ktoré sa postupom času zhoršujú, ak sa im nevenuje potrebná starostlivosť.

Ťažké a unavené nohy

Venoruton zmierňuje bolesť a príznaky spojené s chronickou žilovou nedostatočnosťou, ako sú: pocit ťažkých nôh, svrbenie a únava nôh, opuchy dolných končatín a opuchy členkov. 

Hemoroidy

Venoruton znižuje závažnosť príznakov spojených s hemoroidmi ako sú: svrbenie, podráždenie či opuch v oblasti konečníka.

Posilňuje

cievnu stenu

Znižuje
opuchy

Zlepšuje krvný obeh v dolných končatinách 

Znižuje napätie, mravenčenie a svrbenie 

Ako liek Venoruton pôsobí?

U pacientov s ochorením žíl dochádza k nadmernému presakovaniu malých ciev, čo spôsobuje opuchy. 

Venoruton stabilizuje cievnu stenu a pôsobí na kapiláry tak, že znižuje únik vody a ďalších látok cez cievnu stenu a tým zmierňuje opuchy.

V prípade hemoroidov Venoruton zmierňuje opuch v okolí konečníka a poskytuje úľavu od príznakov, ako sú opuchy, svrbenie a mokvanie.

Venoruton má rastlinné zloženie, vyrába sa z kvetov Sofory japonskej. Listy a kvety Sofory  japonskej majú protizápalové, omladzujúce a antioxidačné vlastnosti.

Klinicky overená účinnosť 5

Rýchla a účinná úľava od príznakov unavených nôh.

  • Viaceré štúdie preukázali účinnosť lieku Venoruton pri zmierňovaní  príznakov spojených s chronickou žilovou nedostatočnosťou. 

  • Kombinovaná liečba kompresnými pančuchami a liekom Venoruton je odporúčaná ako výrazne efektívna pri zmierňovaní opuchov nôh.

  • V tehotenstve je užívanie lieku Venoruton možné od 4. mesiaca po porade s lekárom.

Účinná látka

Oxerutín (o-beta-hydroxyethyl-rutosid) – patrí medzi vazoprotektívne látky

Lieková forma

Poťahované tablety

Dávkovanie a spôsob užívania:

Chronická žilová nedostatočnosť a jej komplikácie
Odporúčané dávkovanie: Počiatočná dávka je 1 tableta dvakrát denne.
Toto dávkovanie dodržujte do úplného odoznenia príznakov a opuchov. Úľava od príznakov sa zvyčajne dostaví v priebehu 2 týždňov.

Hemoroidy
Odporúčané dávkovanie je 600 – 1 800 mg Venorutonu Forte 500 mg denne, 1 – 4 týždne.

Diabetická retinopatia
Odporúčané dávkovanie je 2 400 – 3 000 mg Venorutonu Forte 500 mg denne.

Lymfedém
Odporúčané dávkovanie je 3 000 mg Venorutonu Forte 500 mg denne.

Tablety sa užívajú v celku, počas jedla a zapíjajú sa trochou tekutiny.

Písomná informácia pre užívateľa Venoruton Forte

Zloženie

Jedna tableta Venorutonu Forte obsahuje oxerutín 500 mg.

Pomocné látky: makrogol 6 000, magnesium stearát

Kontraindikácie

Pozorne si prečítajte Písomnú informáciu pre užívateľa.
Ak ste tehotná alebo dojčite, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.
Ženám od 4. mesiaca gravidity a ženám počas dojčenia je možné podávať Venoruton, avšak len v prípadoch, ak je to nevyhnutne indikované.

Balenie

60 tabliet

5 Belcaro G, et al. Management of Varicose Veins and Chronic Venous Insufficiency in a Comparative Registry with Nine Venoactive Products in Comparison with Stockings.Int J Angiol. 2017;26(3):170-178. doi:10.1055/s-0036-1597756 - Cesarone MR, Belcaro G, Pellegrini L, et al. Venoruton vs Daflon: evaluation of effects on quality of life in chronic venous insufficiency. Angiology. 2006;57(2):131-138. doi:10.1177/000331970605700201 - WijayanegaraH, MoseJC, AchmadL, SobarnaR, PermadiW. A clinical trial of hydroxyethylrutosides in the treatment of haemorrhoids of pregnancy. J Int Med Res. 1992;20(1):54-60. doi:10.1177/030006059202000107